2. kolo 2005/06Alžbetka - SF Festglas 5:2 (4:1)

dátum: 25.9.2005

čas: 11:50

miesto: ŠH PKO

góly: Bonaventura L., Tibor L.

žltá karta: Tibor L.


zostava
Peter M. st. (Stanislav Á.)
Stanislav Á. (Peter M. st.), Marek G., Peter B., Bonaventura L.
Peter M. ml., Tibor L., Pavel F., Marek M.
(Pavel B.)


ostatné výsledky 2. kola:
BF PosAm - Insta 1:5
Admiral GFW - FC Cataluna Bratislava „A“ 2:1
FC Paraboys Šamorín - KSF Rendez 3:4
ATTACK Šamorín - KPSF ´92 0:3
Krátky proces „A“ - ŠK Danubit „B“ 6:2
Leo Stars - AK 47 1:8
Slovmatic FOFO „C“ - FC Minimax „B“ 7:2
VÚB - AC Karpatia Juniors „B“ 2:4
Piton Šamorín - Račianský výber 4:2


V druhom kole sme pohoreli ako malí chlapci. Skutočne to tak vyzeralo, nehrali sme ako kolektív. Prečo ? To je otázka pre mnohých z nás. Na vine je aj asi náš rýchly prvý gól. Po ňom sa to začalo, naša prehra.

Ale späť k zápasu pekne od začiatku. Po dlhých mesiacoch sme zavítali do PKO, hale rozmerovo menšej ako Mladosť, či BCT. Ale to je dôsledok našej katastrofálnej minuloročnej sezóny. Úvod v nej nám však vyšiel ukážkovo. Hneď v prvej minúte sa po Marekovej prihrávke zapísal do listiny strelcov Boni. A to bolo pre nás paradoxne na škodu. Nedokážem sa ubrániť dojmu, že niektorý sa vnútorne uspokojili a hrali bez srdca. Výsledkom bol obrat v zápase v priebehu troch minút. Po dvoch fatálnych chybách sme inkasovali dva góly a v deviatej minúte prišla chyba tretia a prehrávali sme šokujúco už o dva góly. Peťo v bráne ani za to veľmi nemohol, i keď skoro každá strela na našu bránu znamenala gól. Do polčasu prišiel ešte jeden.

Do druhého polčasu sa do brány postavil Stenly a otvorili sme hru. Veľmi sa však nedarilo. Snažili sme sa, ale chýbala rýchla realizácia myšlienky. Úplne sme sa prispôsobili súperovmu tempu a ich rýchle tykadlo dokázalo neraz podržať loptu a natiahnuť čas. I keď najviac nás privádzali do zúrivosti niektoé výroky rozhodcov. Ale to si musíme uvedomiť, že sme o ligu nižšie a tým pádom aj kvalita rozhodcov nie je tá, aká bola v druhej slovenskej lige. V polovici druhého polčasu Boni nahral Tiborovi, ten mu už loptu navrátil, trochu ju podržal v bránkovisku a z ostrého uhla znížil náskok súpera. Potom sme sa všemožne snažili, niektorí si už ani nezahrali, nechali hrať "kvalitnejších" v nádeji, že sa rovnako obetujú pre mužstvo, v podobe lepšieho výkonu. Avšak pri pohlade na nechuť niektorých hráčov sa, po strate lopty, vrátiť a brániť, som mal na vec iný názor. V závere zápasu sme inkasovali ešte jeden gól, a tak si ani Stenly neudržal čisté konto.

Možno bude pre nás (všetkých !) dobrým ponaučením. V tomto som stále optimista. Osobne si totiž nemyslím, že stačí byť dobrý, resp. lepší ako ostatní a prísť si odohrať svojich pár minút a po zápase, či tréningu sa zbaliť a odísť. Nebránim sa diskusii, ale na niektoré veci sme ako mužstvo asi ešte nedozreli. A kolektív sa buduje stále. Niekto odíde, niekto príde. Ale nikdy nemôže prísť k samouspokojeniu sa svojim výkonom, či prístupom.