21. kolo 2005/06ŠK Danubit "B" - SF Festglas 3:3 (1:3)

dátum: 11.3.2006

čas: 10:20

miesto: ŠH PKO

góly: Miloš C., Pavel B., Bonaventura L.


zostava
Mário P.
Stanislav Á., Peter M., Peter B., Miloš C.
Bonaventura L., Pavel B., Tibor L.


ostatné výsledky 21. kola:
Alžbetka – Slov-matic FOFO „C“ 1:8
Pitón Šamorín - AC Karpatia Juniors „B“ 4:5
Attack Šamorín – 4FSC Insta „B“ 3:4
SF Rendez - KPSF ´ 92 2:6
Leo Stars - Račiansky Výber 0:4
Krátky Proces - FC Minimax „B“ 3:4
FC Cataluna - FC Paraboys Šamorín 7:1
BF Posam - Admiral GFW 4:1
VÚB - AK 47 2:2


predzápasová snímka:horný rad zľava: Boni, Cico, Tibor, Palo, Stenly
dolný rad zľava: Bene, Mário, CitrónDo zápasu sme nastupovali s odhodlaním, pokračovať v zlepšených výsledkoch z ostatného obdobia. Nevyzeralo to spočiatku zle, ale po zápase som bol sklamaný zo straty dvoch bodov. Môžu za to naše tri hlúpe chyby, amatérske. Na druhej strane sme zase svojho rivala nepustili z ihriska s troma bodami. V zápase sme zaknihovali Palov návrat na ihrisko, i keď zďaleka ešte nie v takej forme, v akej zvykol hrávať. To však chce čas a mať o niečo viac natrénované.

Oproti predchádzajúcemu zápasu nám trochu v ofenzíve chýbali ofenzívnejšie ladení hráči. Aj preto sme hrali trochu viac stiahnutí. Od začiatku to bolo z oboch strán opatrné, veď išlo o veľa. Prvá z avizovaných chýb nenechala na seba dlho čakať. V siedmej minúte, keď mal loptu zahrávať súper na polovici ihriska, to prišlo na Stenlyho a Boniho. Bola to však iná potreba, potreba vystriedať. A spôsobom akým sme uštedrili gól Leo stars my, uštedrili Danubiťáci gól nám. Kým sme dvaja stihli na ihrisku zaujať svoje miesta, už letele lopta na našu bránu, a prehrávali sme.

Potom sme sa spamätali, začali niečo aj hrať. A hlavne vpredu sme dôsledne forčekovali. Ak môžem použiť tento hokejový termín. Najprv to bol Cico, ktorý vypichol loptu obrancovi a pomedzi brankárove nohy vyrovnal skóre zápasu. Príklad z neho si potom zobral Palo, a i keď na dvakrát, ale predsa prekonal súperovho brankára. Bolo to oveľa veselšie, z čoho pramenil aj náš pokoj v hre. Pribúdali aj krajšie akcie, a čo je dôležité, súpera sme do vážnejších príležitostí nepúšťali. A keď prišiel tretí gól, dal ho Boni po Cicovej prihrávke tesne pred koncom polčasu, veril som v plný bodový zisk.

Cez prestávku som sa snažil prízvukovať aspoň tým, čo mali záujem počúvať, aby sme nezaspali úvod polčasu. Cez prestávku to u nás totiž naozaj niekedy vyzerá ako v škôlke, kde sú deti rozdelené do rôznych záujmových skupín. Ale aspoň, že sme nezaspali. Avšak sme asi urazili šťastenu, lebo hneď v prvej minúte sme mali tri vyložené šance. K nim keď prirátam napríklad Stenlyho strelu do nebies sám pred brankárom a ďalšie naše príložitosti, nič iné sa stať asi nemohlo. Prišla druhá z hlúpych chýb. Palo sprevádzal hráča súpera, ako premiéra na návšteve, celým ihriskom až popred naše bránkovisko, k miestu gólovej strely. Súpera to vzpružilo a začal sa jeho tlak, naše šance už začali byť len príležitostné, z následných brejkov. Dve minúty pred koncom prišla tretia zo spomínaných chýb. Duo Boni - Tibor ostalo pozorovať ako súperov hráč nahrávkou medzi nich vysunol po krídle uvolňujúceho sa asistenta vyrovnávajúceho gólu. Ten už len nahrával volnému hráčovi do bránkoviska, ktorému sa musel prestať venovať Cico v snahe zabrániť samotnej prihrávke.

V závere to už bola len bezvýsledná snaha zúčastnených o strhnutie víťazstva na jednu, či druhú stranu. Spravodlivou deľbou bodou sa skončil náš dvadsiatyprvý zápas v tejto sezóne. Bola to už naša siedma remíza. Na naše "x"-ky by asi mali znížiť v stávkových kanceláriách kurzy, lebo na nich asi niektorí naši hráči bohatnú. A sedem ostáva aj zápasov do konca súťaže. Je to i naďalej tuhý boj o ligovú príslušnosť, všetkých mužstiev. Nikto ešte nie je definitívne odsúdený do roly vypadajúceho ani v roli zachráneného.