Futsalový klub

Srdečne Vás vítame na našej stránke, ktorá je venovaná tomuto mužstvu a trochu aj sálovému futbalu.

Kto sme

Sme takí "obyčajní" chlapci (už dospelí muži), ktorí sa rozhodli obetovať kus svojho voľného času futbalu.

Prečo zrovna sálovému ? To sa opýtajte niekoho z nás. Každý Vám možno povie niečo iné, ale každého z nás spája túžba po víťazstve, radosť z hry, z dobrého kolektívu. Keby to tak nebolo, nevznikla by ani táto stránka. Preto Vás vítam medzi "nami"...

Naše hodnoty

Krátka úvaha o futbale

Futbal je krásna a geniálna hra

Keď som chvíľu premýšľal, v čom tkvie jeho genialita zistil som, že futbalový zápas mi v mnohom pripomína reálny život. V ňom sa však nehrá o prežitie, ktoré si možno zabezpečiť získavaním peňazí a majetkov, ale v ktorom sa hrá o víťazstvo a dobrý pocit z neho, čo je možné zabezpečiť len strelením väčšieho počtu gólov súperovi ako stihne súper vám.

Ľudský egoizmus

ak ako boj o peniaze a majetky ako i celý trhový mechanizmus je postavený na ľudskom egoizme, presne tak aj tento súboj je postavený na egoizme a ješitnosti hráčov, ktorí chcú dokázať sebe aj súperovi, že oni sú tí lepší, šikovnejší, dokonalejší a schopnejší.

Ťahať za jeden povraz

Boj o prežitie rovnako ako futbalový zápas má svoje špecifiká. Nie vždy ho vyhrá ten tím, ktorý ten futbal vie hrať lepšie, ten kto má väčší talent, tak ako boj o prežitie nevyhráva vždy ten, kto má lepšie fyzické predpoklady alebo vyššie IQ. Veľa zohrávajú tak ako v živote faktory ako nasadenie, taktika a hlavne sila kolektívu a jeho schopnosť ťahať za jeden povraz.

Počet členov

Realizačný tím

Naši najvyšší

Peter Benovics

Predseda OZ

Dôležitým faktorom, či vo futbale aj v reálnom živote je zdravie. Väčšinu šrámov, úderov, kopancov dokáže futbalista rozchodiť, no stáva sa, že niektoré zranenie úplne vylúčia hráča z hry. No ten aj keď už nie fyzicky, môže byť stále silným minimálne morálnym prínosom pre kolektív.

Jozef Katušin

Podpredseda OZ

Po zápase futbalista začne uvedomovať, že to bolo vlastne jedno, či ten zápas vyhral alebo prehral. Ale dôležité bolo to ako ho hral a či ho hral rád. Alebo jednoducho to, že ten zápas vlastne vôbec hral.

Adrián Brzobohatý

Manažér

Na začiatku zápasu pri losovaní si kapitán do určitej miery je schopní vybrať hráčov, ktorí by mu mali pomôcť k víťazstvu a radosti z hry, podobne ako si človek je schopní do určitej miery vybrať priateľov, kamarátov a partnera, ktorí mu majú pomôcť k víťazstvu v boji o prežitie a radosti z neho.

Kontakty

Napíšte nám

Adresa

Jókaiho 31,
821 06 Bratislava

Zavolajte nám

+421 907 988 991
+421 902 463 301

Email

info@sffestglas.sk

Posielam...
Vaša správa bola odoslaná. Ďakujeme.