Akcia po sezóne 2003/04

   Po čiernom víkende sme si dali jeden pauzu. Nielen na to, aby sme zabudli na posledné dva zápasy tohto ročníka, ale aby sme sa dohodli na akejsi slušnej formy rozlúčky, či lepšie povedané oslavy úspechu. Udržania sa. Dohodli sme sa, resp. Feko ponúkol svoje možnosti, a smer bol jasný. Hurá do srdca Slovenska. Ostalo však ešte doriešiť veľa dôležitých otázok. Jednak účasť, kto môže a chce cestovať a jednak nákupy. Avizované piatkové stretnutie síce malo slabú účasť, ale splnilo svoj cieľ. V priebehu týždňa sa vykryštalizovalo zloženie, vo štvrtok večer, skôr v noci, po tréningu sa Feko s Palom postarali o nákup. Sud piva a pipa sa za spolupráce s Bonim a Pajdom doriešil v piatok a popoludní sme mohli cestovať.
   Kam ? Na sklené. Tichá dedinka za Handlovou, v blízkosti Kremnických Baní. Fakt skvelé prostredie, nehovoriac o útulnosti chaty a možností relaxácie. Vzhľadom na bohatú sezónnu súpisku, vrátane posíl a možnosť účasti partneriek som bol nízkym záujmom trochu sklamaný, ale žiaľ taká je realita. Z kádra sa tohto skvelého víkendu zúčastnili (uvádzam v abecednom poradí):

   Bene
  
Boni
    Feko
    Marek
    Mash
    Pajdo (so Zuzkou)
    Palo (s Barborou)
    Paxo (čerstvý adept na objav budúcej sezóny)
    Peťo (so Silviou)
    Stenly
    Ziko (Paxov a Marekov kamarát)

   14 ľudí, ktorí vytvorili skvelú atmosféru a víkend okrem osláv vyplnilo športovými aktivitami. Nechýbal miniturnaj vo futbale, ktorý vyhral Marek s Paxom (prehra mala umývať riad), ďalej petang, v ktorom snáď najviac kvalít ukázal Palo, Stenly a Feko. V nedeľu doobeda v súťaži kráľ strelcov (kop pomedzi nohy stoličky) vyhrala na prekvapenie všetkých Barbara. Počas víkendu tiež nechýbal biliard a šípky. O gastronómiu sa staral Palo svojim gulášom, Feko grilovaním a snáď najväčšia vďaka patrí nežnejšej časti osadenstva, dievčatám. Tie sa neustále starali o chod kuchyne, ktorá bola centrom diania. Nalievať sme si stačili i sami, že Peťo ?
   Je ťažké opísať, čo sa tam dialo, kto čo porobil. V každom prípade to však bol pekný víkend, za ktorý treba poďakovať hlavne organizátorom a domácemu Fekovi. Dokumentuje ho aj bohatá zbierka fotografií. Žiaľ, pre nedostatok priestoru nie som schopný uverejniť všetky, preto iba pripájam pár. V prípade záujmu ma môžte kontaktovať.

 

 
prvá prestávka na ceste, samozrejme osvieženie chýbať nemohlo už na začiatku cesty

 
nádherná kuchyňa a večerné piatkové posedenie v nej, večer sa len rozbiehal, všetci boli plní dobrej nálady

 
večerné, resp. nočné sedenie pod altánkom plné úsmevov, cigár a dobrého pitia

 
od skorého sobotného rána sa Palo staral o prípravu ingrediencií do guláša za podpory nežnejšej časti a takto si tu kuchtil

 
a takto nám všetkým chutilo, kotlík nestačil, tak sa robil guláš na dvakrát

 
sobotný popoludňajší turnaj, kde dievčatá obsadili brondzové medaily, ich družstvo bolo tretie zo šiestich zúčastnených

 
sobotný večer plný očakávaní z výsledkov ankiet a obhliadnutí sa za sezónou, ktoré sa nekonali, akosi sme pri dobrej níálade na ne pozabudli

 
svoje gurmánske kúsky prezentuje Feko, zjedlo sa všetko, umeniu sa prizerá Marek so Zikom

 
tak takúto cigáru vyčaril zo svojich zásob asi Feko, symbolicky podáva kapitán na ochutnávku aj ostatným zúčastneným

 
petangom sme vyplnili nedeľné poludnie až popoludnie, doplnené o konzumáciu zostatkov guláša, či vína