Pohár Slovnaftu - 20. ročníkPo druhý raz v histórii nášho mužstva sme sa zúčastnili turnaja "Pohár Slovnaftu", tento rok sme však neskončili so žiadnou trofejou. Situácia pre tým sa nezačala vyvíjať práve najlepšie, Citrónovci dali prednosť turnaju odborárov v Prievidzi, Stenly bol po zápale pľúc a Palo zvažoval svoju aktívnu účasť. Nakoniec sa aspoň v nedeľu prezliekol, a mohol rozhodnúť. Nakopol však len brvno. Prvý zápas sme začali hrať o 16:40 a skupinu sme dohrali o 21:15. V tejto zostave:


Mário P.
Stanislav Á., Miloš C., Peter B., Bonaventura L.
Pavel F., Tibor L., Branislav Č., Branislav P., Jano K.
(Pavel B.)

Musíme si priznať, celý trunaj sme mnohí mali problémy zvyknúť si na "skákavú" loptu. To sa odrazilo v mnohých nepresnostiach, obstáli sme však dobre. Prvé dva zápasy sme s prehľadom a disciplinovanou hrou uhrali bez inkasovaného gólu. V treťom sa už dostavila eufória a hrali sme úplne otvorene, čo sa odrazilo aj na výsledku a v poslednom zápase sme pohoreli. Sebaistota presiahla zdravú mieru a mysleli sme si, že súper si dá góly sám a nebude nám chcieť dať ani jeden. Nevracali sme sa a nepomáhali navzájom tak, ako v predchádzajúcich zápasoch a až za stavu 0:3 sme pochopili, že to takto nepôjde. vyrovnať sme už však nestihli. Naše výsledky:Fax Copy 2:0
naše góly: Pavel F. 2

Krátky proces 2:0
naše góly: Miloš C., Bonaventura L.

Galacticos 6:2
naše góly: Tibor L. 3, Miloš C. 2, Bonaventura L.

T-mobile 2:3
naše góly: Tibor L. 2

A zrovna tento, spomínaný posledný zápas bol rozhodujúcim zápasom o víťazovi v skupine. Skupinu sme teda nezvíťazili a snáď zanechali dobrý dojem. V obecenstve sa okrem našich rodinných príslušníkov objavil aj náš bývalý spoluhráč Bari. Po tomto poslednom sobotňajšom zápase sme sa rozišli a stretli v nedeľu doobeda. V šatni sme sa len veľmi pomaly schádzali a nevyzeralo to najlepšie. v poslednej chvíli však prišiel Braňo a z telefonátu som sa dozvedel, že to zabalil Boni, lebo o 13:00 mali zraz na zápas veľkého futbalu. V nedeľu sme nastúpili v tejto zostave:


Mário P.
Stanislav Á., Miloš C., Tibor L., Peter B.
Pavel F., Branislav Č., Branislav P., Pavel B.

náš štvrťfinálový zápas:

S.L.C. Olympique 0:2
Vedeli sme, že prehre v štvrťfinále sa nikto nepoteší, lebo pre porazeného púť v turnaji skončí, nechceli sme to byť však my. Od začiatku bol zápas veľkým bojom a šance sa rodili ťažko. Najväčšiu mal Palo, netrafil však. Potom v závere polčasu bolo dosť dusno, rozhodca to však ustál a zápas neprerušil ani po jeho napadnutí súperom. My sme ostali z toho akosi zaskočení a náš výkon v druhom polčase bol o niečo horší. Nakoniec sme inkasovali hlúpy gól po zbytočnej strate lopty v slalome cez stred ihriska. Začali sme sa opäť rozbiehať a atakovať bránu súpera, bezúspešne. Nakonic nás rozhodca na konci úplne znechutil, minútu pred koncom a vylúčil nášho hráča za Máriovu ruku mimo bránkoviska a to chcel dokonca, aby súper kopal proti nám penaltu !!! Samotný hráči súpera mu nakoniec dohovárali, že je to blbosť, ale to som už na protest nielen s Tiborom opúšťal ihrisko. A potom sme ešte inkasovlai druhý gól v oslabení. Nič sa však nezmenilo, možno sme boli oveľa viac sklamaný z priebehu semifinále, hlavne však Mário. Snáď sa z toho všetci vyspíme a začne hrať tak, ako prvé dva zápasy v turnaji, ako normálni chalani, ktorí to chcú hrať a baví ich to i napriek tomu, že niekedy proste treba zamakať oveľa viac ako sa chce.

A na záver pripájam dve momentky z nedeľného zápasu, ktoré rozhodli o zápase: